Citroen C4G 1932

Marka Citroen jest chyba najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce. Jej długa i bogata historia również jest związana z naszym krajem, ponieważ przed wojną te samochody były w Polsce produkowane.

Historia marki rozpoczyna się w roku 1913, kiedy to w Paryżu we Francji zostaje założona firma La Societe Citroen, produkująca koła zębate. Stąd właśnie wywodzi się logo marki, wykorzystywane do dnia dzisiejszego, symbolizujące dwa zęby koła. Patent na ich produkcję został kupiony od polskiego wynalazcy, którego właściciel fabryki poznał w Warszawie. Produkcję pojazdów fabryka zaczęła w roku 1919, wypuszczając pierwsze auto, nazwane Torpedo A-10CV.

Oficjalna premiera modelu AC4 miała miejsce w roku 1928. Niecały rok później w tym modelu zmieniono nazwę na C4. W roku 1932 przez kilka miesięcy fabryka produkowała model C4G, będący najdłuższą i najlepiej wyposażoną wersją w tamtych latach.

Po 79 latach od zakończenia produkcji tego modelu, niewiele sztuk tego modelu można znaleźć na świecie i w Polsce. Jedną z nich prezentujemy dzisiaj Wam.

Nasz samochód do ślubu – Citroen C4G z roku 1932 jest utrzymany w idealnym stanie technicznym. Odremontowany w roku 2011 w Belgii i sprowadzony do Polski, dzisiaj będzie wspaniałym dodatkiem do uroczystości weselnych. Samochód bez najmniejszego problemu pomieści wewnątrz 5 osób i można go wynająć w dowolnym miejscu w Polsce.